Jeremy Irons Filmleri - *Sinemaonda.com*

19-eyl-l-1948
İngiltere

Biyografi

          İngiltere'nin kuzeyinde küçük bir adada dünyaya geldi. 1971 yılında Londra'ya taşındı ve bir müzikalde rol almadan önce birçok farklı işte çalıştı. 1980'li yılların başında rol almaya başladığı Brideshead Revisited dizisi sayesinde uluslararası üne kavuştu. 1986 yapımı The Mission filminde Gabriel adlı bir Cizvit misyonerini canlandırırken başrolü Robert De Niro ile paylaştı.

          İlk evliliğini 1969'da Julie Hallam'la yaptı, ancak 1 yıl geçmeden boşandılar. 1978'de İrlandalı aktris Sinéad Cusack ile evlendi. Bu evlilikten Sam (d. 1978) ve Max Irons (d. 1985) adlı iki çocuğu oldu.

 


Hukuki Durum

          Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı başka sunucular üzerinden paylaşılmaktadır. Telif hakkı ile ilgili her türlü sorun ve bildirimleri sinemaonda@gmail.com posta adresine gönderebilirsiniz. Telif hakkı ihlalinden dolayı kaldırılmasını istediğiniz bir film varsa yukarıdaki mail adresine telif hakkının ispatını içeren belgeleri göndermeniz gerekmektedir. İspatsız istekler değerlendirilmeyecektir. Kamuoyuna önem ve saygıyla duyurulur!


© 2017