Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - 2001 Full HD izle - *Sinemaonda.com*

Orjinal Adı

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Türü Dram / Fantastik / Macera
Oyuncular Alan Howard / Noel Appleby / Sean Astin / Sala Baker / Sean Bean / Cate Blanchett / Orlando Bloom / Billy Boyd / Marton Csokas / Megan Edwards / Michael Elsworth / Mark Ferguson / Ian Holm / Christopher Lee / Lawrence Makoare /
Yönetmen Peter Jackson /
Senarist J.R.R. Tolkien / Fran Walsh /
Sinema Hollywood Yapım Yeri ABD / Yeni Zelanda
Orjinal Dil İnglizce Yapım Yılı 2001
Süresi 178 Kalite 1080P
Viz. Tarihi 21.12.2001 Hasılatı 313,837,577 $
Boxset Yüzüklerin Efendisi IMDb Puanı 8,8

Filmin Konusu

          Çok eski çağlarda Elf demircileri, güç yüzüklerini sihirli ustalıklarıyla yapmış ve Karanlıkların Efendisi Sauron, bu yüzükleri işleyip kendi gücüyle doldurmuştur. Daha sonra kendisinden çalınan, diğer tüm yüzüklere hükmeden, Tek Yüzüğü bütün gücüyle tüm Orta Dünya'da aramasına rağmen bulamamıştır.

          Yüzük, Shire Bölgesi'nde yaşayan Frodo Baggins adlı bir hobbitte bulunmaktadır. Ancak çok büyük bir güce sahip bu yüzüğü yok etmek gerekmektedir. Frodo ve arkadaşları, diğer ırklardan gelen arkadaşlarıyla birlikte yüzük kardeşliğini oluşturur ve hepsi bu yolculukta büyücü Gri Gandalf'ı izler.

Yorumlar

Sitemize destek olmak ve Yorum yazmak için lütfen üye olun.


İlk yorumu siz yapın

 


Hukuki Durum

          Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı başka sunucular üzerinden paylaşılmaktadır. Telif hakkı ile ilgili her türlü sorun ve bildirimleri sinemaonda@gmail.com posta adresine gönderebilirsiniz. Telif hakkı ihlalinden dolayı kaldırılmasını istediğiniz bir film varsa yukarıdaki mail adresine telif hakkının ispatını içeren belgeleri göndermeniz gerekmektedir. İspatsız istekler değerlendirilmeyecektir. Kamuoyuna önem ve saygıyla duyurulur!


© 2017