Danimarkalı Kız - The Danish Girl - 2015 Full HD izle - *Sinemaonda.com*

Orjinal Adı

The Danish Girl

Türü Biyografi / Dram / Romantik / Tarihi
Oyuncular Alicia Vikander / Eddie Redmayne / Tusse Silberg / Adrian Schiller / Amber Heard / Emerald Fennell / Henry Pettigrew / Claus Bue / Peter Krag / Angela Curran / Pixie / Richard Dixon / Ben Whishaw / Pip Torrens / Paul Bigley / /
Yönetmen Tom Hooper /
Senarist David Ebershoff / Lucinda Coxon /
Sinema Hollywood Yapım Yeri ABD / İngiltere / Almanya / Belçika / Danimarka
Orjinal Dil İnglizce Yapım Yılı 2015
Süresi 119 Kalite 1080P
Viz. Tarihi 14.01.2016 Hasılatı 12,706,393 $
Boxset IMDb Puanı 7,1

Filmin Konusu

          David Ebershoff tarafından yazılan The Danish Girl adlı 2000 tarihli romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe'nin (gerçek adı Einar Wegener) sıradışı yaşamını beyazperdeye taşıyor. Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar. Bütün bu süreç, Wegener'in tarihte bilinen ilk cinsiyet değiştirme ameliyatlarından birinin objesi olmasına dek sürecek, ikilinin hem özel, hem de profesyonel hayatlarını geri dönülmez bir şekilde değiştirecektir. Çekilip çekilmeyeceği 2008'den beri konuşulan film, ilk kez 2015 Venedik Film Festivali'nde gösterildi. İlk başlarda yönetmen olarak Lasse Hallström, oyuncu olarak Nicole Kidman, Rachel Weisz, Charlize Theron gibi isimler konuşulmuştu.

Yorumlar

Sitemize destek olmak ve Yorum yazmak için lütfen üye olun.


İlk yorumu siz yapın

 


Hukuki Durum

          Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı başka sunucular üzerinden paylaşılmaktadır. Telif hakkı ile ilgili her türlü sorun ve bildirimleri sinemaonda@gmail.com posta adresine gönderebilirsiniz. Telif hakkı ihlalinden dolayı kaldırılmasını istediğiniz bir film varsa yukarıdaki mail adresine telif hakkının ispatını içeren belgeleri göndermeniz gerekmektedir. İspatsız istekler değerlendirilmeyecektir. Kamuoyuna önem ve saygıyla duyurulur!


© 2017