Cennet Sineması - Nuovo Cinema Paradiso - 1988 Full HD izle - *Sinemaonda.com*

Orjinal Adı

Nuovo Cinema Paradiso

Türü Dram
Oyuncular Antonella Attili / Enzo Cannavale / Isa Danieli / Leo Gullotta / Marco Leonardi / Pupella Maggio / Agnese Nano / Leopoldo Trieste / Salvatore Cascio / Tano Cimarosa / Nicola Di Pinto / Roberta Lena / Nino Terzo / Jacques Perrin / Brigitte Fossey /
Yönetmen Giuseppe Tornatore /
Senarist Giuseppe Tornatore / Giuseppe Tornatore /
Sinema İtalyan Sineması Yapım Yeri Fransa / İtalya
Orjinal Dil İtalyanca Yapım Yılı 1988
Süresi 155 Kalite 1080P
Viz. Tarihi 21.09.1990 Hasılatı 11,990,401 $
Boxset IMDb Puanı 8,5

Filmin Konusu

          Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 yıl sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üzerine doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar. Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred’in yanında geçirmekte, filmlerle ilgili konuşmakta ve Alfred’in sinema konusunda deneyim ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore’nin hayatında önemli bir yere sahip olacak Alfred sayesinde sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.Sıcaklığı ve anlattığı yazlık sinema kültürüyle de Türk sinema kültürüne yakın bir noktada duran Giuseppe Tornatore’un başyapıtı Cennet Sineması, 1989 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanmasının ardından Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı'nı da ülkesine götürmüştü.

Yorumlar

Sitemize destek olmak ve Yorum yazmak için lütfen üye olun.


İlk yorumu siz yapın

 


Hukuki Durum

          Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı başka sunucular üzerinden paylaşılmaktadır. Telif hakkı ile ilgili her türlü sorun ve bildirimleri sinemaonda@gmail.com posta adresine gönderebilirsiniz. Telif hakkı ihlalinden dolayı kaldırılmasını istediğiniz bir film varsa yukarıdaki mail adresine telif hakkının ispatını içeren belgeleri göndermeniz gerekmektedir. İspatsız istekler değerlendirilmeyecektir. Kamuoyuna önem ve saygıyla duyurulur!


© 2017