12 Öfkeli Adam - 12 Angry Men - 1957 Full HD izle - *Sinemaonda.com*

Orjinal Adı

12 Angry Men

Türü Dram / Kült / Siyah-Beyaz / Suç-Polisiye
Oyuncular Martin Balsam / John Fiedler / Lee J. Cobb / E.G. Marshall / Jack Klugman / Edward Binns / Jack Warden / Henry Fonda / Joseph Sweeney / Ed Begley / George Voskovec / Robert Webber /
Yönetmen Sidney Lumet /
Senarist Reginald Rose / Reginald Rose /
Sinema Hollywood Yapım Yeri ABD
Orjinal Dil İnglizce Yapım Yılı 1957
Süresi 96 Kalite 1080P
Viz. Tarihi 1.04.1960 Hasılatı 0
Boxset IMDb Puanı 8,9

Filmin Konusu

          Genç bir adam babasını öldürme suçuyla yargılanmaktadır.12 tane jüri tartışmak için bir odada toplanırlar.Bu jürilerden 11 tanesi çocuğun suçlu olduğunu söyler ama 8. jüri(HENRY FONDA) suçsuz olduğunu söyler.Diğer jüriler ona kararını değiştirmesinde ısrar etmektedir ama tartışmadan kararını değiştirmeyecektir çünkü boş yere masum bir çocuğu ölüme göndermek istememektedir.Sadece bir odada geçen ve sadece konuşma üzerine yapılmış ve klasikler arasına girmiş Sidney Lumet in başyapıtı, sinema tarihinin en önemli filmleri arasında gösterilmektedir.

Yorumlar

Sitemize destek olmak ve Yorum yazmak için lütfen üye olun.


İlk yorumu siz yapın

 


Hukuki Durum

          Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı başka sunucular üzerinden paylaşılmaktadır. Telif hakkı ile ilgili her türlü sorun ve bildirimleri sinemaonda@gmail.com posta adresine gönderebilirsiniz. Telif hakkı ihlalinden dolayı kaldırılmasını istediğiniz bir film varsa yukarıdaki mail adresine telif hakkının ispatını içeren belgeleri göndermeniz gerekmektedir. İspatsız istekler değerlendirilmeyecektir. Kamuoyuna önem ve saygıyla duyurulur!


© 2017